Mcintosh MAC1500 en MAC1700 Versterker
Prijs
Niet te koop
Technische specificaties
MAC1500
- Tuning range: FM
- Power output: 30 watts per channel into 8Ω (stereo)
- Frequency response: 20Hz to 20kHz
- Total harmonic distortion: 0.5%
- Damping factor: 10
- Input sensitivity: 2.8mV (MM), 400mV (line)
- Signal to noise ratio: 60dB (MM), 75dB (line)
- Output: 400mV (line)
- Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω
- Semiconductors: 20 x transistors, 16 x diodes
- Valve complement: 4 x 7591, 3 x 12AU7, 1 x 12AX7, 3 x 6AU6, 2 x 6DS4, 1 x 6CS6, 1 x 6EA8
- Dimensions: 16 x 5.5 x 16 inches
- Weight: 40lbs
- Finish: gold anodized front panel, black chassis
- Year: 1965
MAC1700
- Tuning range: FM
- Power output: 40 watts per channel into 8Ω (stereo)
- Frequency response: 20Hz to 20kHz
- Total harmonic distortion: 0.25%
- Damping factor: 100
- Input sensitivity: 2.4mV (MM), 300mV (line)
- Signal to noise ratio: 76dB (MM), 75dB (line)
- Speaker load impedance: 4Ω to 8Ω
- Dimensions: 16 x 5.5 x 14.5 inches
- Weight: 34lbs
- Year: 1967
Mcintosh MAC1500 en MAC1700 Versterker
MAC1500
Mcintosh is wel een van onze favoriete merken. Ze stonden aan de wieg van de opkomst van HIFI maar maakten ook het legendarische Woodstock concert mogelijk! In de jaren zestig introduceerde het Amerikaanse merk Harman / Kardon de receiver met de fantastische naam Festival. Het was echter The Fisher die met de 500B en later de 500C een enorme sales hit wist te maken. Dit succes bleef niet onopgemerkt in Binghamton, alwaar Mcintosh zich vooral richtte op losse tuners, voor- en eindversterkers en de machtig mooie MX-110 Tuner/preamplifier. Een project werd gestart om een stuk marktaandeel van deze receivers af te pakken. Om mee te kunnen concurreren met The Fisher moest Mcintosh hun trademark, verchroomde chassis, loslaten. Om die reden werd een subbrand ontwikkeld; Mcintosh Audio Company (MAC). De MAC1500 is het eerste product uit deze serie en was redelijk succesvol. De buizen eindversterker beschikt, net als alle ‘echte’ Mcintosh eindversterkers over “Unity Coupled” uitgangstransformatoren en is een vereenvoudigde versie van de MC225. We hebben dit exemplaar als eens eerder een volledige revisie gegeven maar een blown tube maakte het noodzakelijk dat we er nog eens naar keken. Geen straf uiteraard. Inmiddels staat de receiver weer in de collectie van de gelukkige eigenaar.
MAC1700
Mcintosh haar tweede receiver uit de betaalbare MAC serie was deze MAC 1700. Opvallend verschil ten opzichte van de MAC 1500 is de afwezigheid van de buizen eindversterker. Midden jaren zestig brak de transistor grootschalig door en vond zijn weg naar de hifi industrie. Versterkers konden daardoor gemakkelijker meer vermogen leveren, hadden geen onderhoud meer nodig en konden door de afwezigheid van dure uitgangstransformatoren betaalbaarder gemaakt worden, wat betekende dat de consument minder hoefde af te rekenen en de producent meer marge kon opstrijken. Transistoren waren een noviteit en lang niet alle circuits waren gemakkelijk met transistoren te maken. Zo bevat de tuner van de MAC 1700 nog buizen.
We mochten deze prachtige receiver een uitgebreide revisie geven en werden daarna beloond met prachtige klanken gedurende de duurtest.